Anti aging

PROGRAM ŻYWIENIOWY OPARTY O INDYWIDUALNY, POKARMOWY PROFIL IMMUNOLOGICZNY

MRT to opatentowany,  kompleksowy test z krwi do wykrywania  stanów zapalnych wywoływanych nadwrażliwością na pokarmy i chemiczne dodatki do żywności (MRT: Mediator Release Test – test uwalniania mediatorów)

Pokarmy i dodatki do żywności wywołujące opóźnione reakcje immunologiczne (nie IgE zależne) często pozostają niezdiagnozowane lub diagnoza jest błędna i zalecone leczenie zwykle przynosi tylko tymczasową, symptomatyczną ulgę. Proces zapalny wywołany przez  dietę jest znacznie bardziej złożony niż alergia pokarmowa IgE zależna (alergia natychmiastowa). Współczesna przetworzona żywność, chemiczne dodatki oraz antybiotyki stosowane w nadmiarze powodują, iż nasz organizm traci naturalną zdolność metaboliczną wywołując wiele dolegliwości, których często nie kojarzymy z tym co zjadamy.

 Test MRT pokazuje najszersze możliwe obecnie spektrum reakcji immunologicznych, wywoływanych przez pokarmy i dodatki do żywności. Testy badające tylko przeciwciała IgG (Food Detective) oraz testy cytotoksyczne ( VIMED) nie są tak dokładne jak test MRT*

Przełomowe podejście profilaktycznej terapii żywieniowej polega na indywidualnym dostosowaniu sposobu odżywiania – doboru tylko tych produktów, które jesteśmy w stanie przyswajać bez wywoływania reakcji obronnych organizmu.

Dzięki takiemu podejściu możemy poprawić nie tylko ogólne samopoczucie i utrzymać prawidłową masę ciała oraz zdrowy wygląd,  ale przede wszystkim zredukować ryzyko wielu chorób, w tym nowotworowych i autoimmunologicznych.

*MRT jest jedynym na świecie testem, który bada komórkową reakcję na pokarmy , substancje chemiczne i inne obce substancje, określając ilościowo stopień nasilenia reakcji zapalnej i równolegle pokazuje, który typ komórek reaguje.  Do pomiarów wykorzystuje się dwie zaawansowane metody pomiarowe: cytometrię przepływową i impendancję wstążki.

Wpisany do Rejestru Wyrobów Medycznych przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych  do diagnostyki  laboratoryjnej . Producent: Oxford Biomedical Technologies, West Palm Beach, USA). Autoryzowany przedstawiciel  w UE: ISO-LAB Sp. z o.o., ul. Stępińska20/30, Warszawa.

GENODIETA to indywidulany  program żywieniowy, który wraz z odpowiednią aktywnością fizyczną pomoże zapobiegać wielu chorobom dietozależnym, zwiększa siły witalne i spowalnia starzenie organizmu.

Dostępne są dwa warianty badania DNA:

  • GENODIET SLIM: bada profil genetyczny odpowiadający za zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów i węglowodanów. Na podstawie tego badania można określić do jakiej grupy metabolicznej należy pacjent, co ułatwi zachowanie szczupłej sylwetki oraz pomoże uniknąć błędów dietetycznych i konsekwencji z tym związanych.
  • GENODIET COMPLETO: bada profil genetyczny odpowiadający za zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów, kwasu foliowego, witaminy D, zdolności detoksykacyjne i przeciwutleniające, tolerancję laktozy, kofeiny, wrażliwość na sól, predyspozycje do celiakii.

 

 

Testy GENODIET wykonywane są w NGB Genetics (Ferrara, Italia) – laboratorium badawczym biologii molekularnej certyfikowane według najwyższych standardów Unii Europejskiej. Na bazie analizy DNA, tworzy rozwiązania przeznaczone dla lekarzy i dietetyków. Dostarcza narzędzia diagnostyki prewencyjnej, które są oparte na wiedzy i technologii dotyczącej genotypu ludzkiego.

 

Sprawdź Cenę:

Testy MRT
Test MRT 1800 zł
Genodiet Slim 1500 zł
Genodiet Completo 3500 zł

Comments are closed.