Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, jednocześnie oddziałuje na układ nerwowy. Równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje napięcie mięśni,

przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Masaż relaksacyjny wykorzystujemy jest jako jedną z metod terapeutycznych. Jego celem jest zmniejszenie,a następnie całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie, dlatego też masaż relaksacyjny jest coraz bardziej popularny. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem. Masaż ten jest także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno-terapeutycznych.

Masaż to sposób na zrelaksowanie się, odprężenie i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Jednocześnie poprawia stan zdrowia, ponieważ działa leczniczo na nasze ciało. Jest zabiegiem calkowicie bezpiecznym. Z masażu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia.

Sprawdź Cenę

Comments are closed.