Magic Pen – Usuwanie Tatuażu

Chemiczna metoda usuwania tatuażu – Magic Pen jest alternatywą dla laserowego usuwania tatuażu.
Nowoczesnym urządzeniem umożliwiającym pracę tym sposobem jest Magic Pen MSTR ( Mechanized Sequebtial Tattoo, Removal).

Urządzenie umożliwia wprowadzenie do skóry sterylnego, opatentowanego roztworu, który prowadzi do odsłonięcia połączenia naskórka i skory oraz uwolnienia barwnika użytego do wykonania tatuażu. Pigment jest traktowany przez organizm jak ciało obce, uruchamiane są więc złożone mechanizmy, powodujące jego eliminacje. Podczas gojenia pojawia się strup, z którym wydalane są, co ważne, niezmienione cząsteczki barwnika. Roztwór aplikuje się do skóry metodą 5 milimetrowych latek, otoczonych z każdej strony 3 mm niezmienionej skóry, co ułatwia proces gojenia.
Całkowite usunięcie tatuażu wymaga wykonania 3-4 zabiegów (czasem więcej) w odstępach 8 tygodniowych.

Całkowity czas leczenia to 6-8 miesięcy. Istotna do określenia czasu jest oczywiście wielkość tatuażu, przykładowo usunięcie obrazu o wielkości 15x 15 cm wymaga 3-5 sesji w zależności od techniki wykonania ( gęstość i głębokość aplikacji barwnika)

Skuteczność technologii MSTR zależy od metody wykonania tatuażu – techniki i głębokości wprowadzenia barwnika a także od ewentualnych , wcześniej stosowanych prób pozbycia się tatuażu.

Urządzenie Magic Pen zapewnia lekarzowi pełną kontrolę nad głębokością i ilością podawanego roztworu, co zwiększa bezpieczeństwo i efektywność zabiegu.

Decydując się na usuwanie tatuażu tą metodą należy brać pod uwagę możliwość przebarwień lub odbarwień skory a także powstawania blizn. Niewątpliwą zaletą jest jednak fakt , ze barwnik jest eliminowany ze skóry całkowicie, ograniczone jest ryzyko jego migracji, a wiec potencjalne ryzyko rakotwórczego działania.

Przeciwskazania do zabiegu:

  • uczulenie na stosowany lek
  • stan zapalny skóry
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • skłonność do bliznowacenia
  • wcześniejsze laserowe usuwanie tatuażu na tym obszarze

Efekty:

 

Comments are closed.