Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi  wykorzystujace  osocze bogatopłytkowe, to programy biostymulacji komórek skóry, które opierają się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta.

Proces starzenia się skóry związany jest ze spowolnieniem odnowy komórek ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji. Podanie osocza bogatopłytkowego do tkanki działa poprzez aktywację płytek krwi  do produkcji czynników wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji, wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), aktywują mezenchymalne komórki macierzyste oraz pobudzaja fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Podawanie osocza bogatopłytkowego uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia.

Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta, krew następnie jest odfiltrowywana w specjalnym urządzeniu, po czym podawana w formie autologicznego preparatu osocza bogato płytkowego (PRP). Rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórek, czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych. Wstrzykując osocze – PRP w skórę, przyspieszamy proces gojenia i odbudowy tkanki. Reakcją na proces starzenia jest szereg działań regenerujących. Kaskada gojenia obserwowana w przypadku każdego uszkodzenia skóry wykazuje, że określone składniki osocza krwi, takie jak trombocyty i leukocyty, odgrywają istotną rolę we wszystkich fazach regeneracji tkanki. Leukocyty i aktywowane płytki krwi zaczynają wydzielać białka sygnalizacyjne (hemokiny), które stymulują migrację makrofagów z tkanki łącznej. Makrofagi mają za zadanie „oczyścić teren”, co umożliwia rozpoczęcie procesu odbudowy tkanki. Aktywowane trombocyty uwalniają trombinę, która przekształca fibrynogen, obecny w osoczu w postaci dwóch łańcuchów, w fibrynę. Indukują przez to migrację i proliferację mezenchymalnych komórek macierzystych. W następstwie tego procesu komórki te zaczynają przybierać cechy komórek funkcjonalnych. Leukocyty produkują również czynnik wzrostu (VEGF), który indukuje proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza). Cząsteczki adhezyjne, polipeptydy, witaminy jak również oligoelementy obecne w osoczu, odgrywają niebagatelną rolę w procesie migracji i różnicowania mezenchymalnych komórek macierzystych. Cząsteczki te są niezbędne do wspomagania procesów metabolicznych w tych komórkach.

Dzięki zabiegowi z użyciem osocza bogatopłytkowego uzyskujemy:

 •     rewitalizację skóry
 •     poprawę kondycji włosów (leczenie łysienia)
 •     wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 •     poprawę elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 •     remodeling włókien kolagenowych
 •     poprawa ukrwienia skóry
 •     przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Przeciwskazaniem do zabiegu są:

 •     nowotwory
 •     choroby krwi
 •     ciąża, laktacja
 •     leczenie antykoagulantami

Sprawdź Cenę: 

Osocze Bogatopłytkowe
Mezoterapia skóry twarzy 750 zł
Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu 1 000 zł
Leczenie łysienia – 1 zabieg 500 zł
Leczenie łysienia – pakiet 6 zabiegów 3000 zł 2000 zł
Medisolution – osocze bogatopłytkowe skoncentrowane 20x – twarz 1800 zł
Medisolution – osocze bogatopłytkowe skoncentrowane 20x – twarz i szyja 2100 zł
Medisolution – osocze bogatopłytkowe skoncentrowane 20x – twarz, szyja, dekolt 2300 zł
Medisolution – osocze bogatopłytkowe skoncentrowane 20x – leczenie łysienia 1500 zł
Maska pozabiegowa z biocelulozy nasączona osoczem bogatopłytkowym 150 zł

Comments are closed.