Panowie

Coraz większy odsetek pacjentów gabinetów medycyny estetycznej stanowią panowie, stąd konieczność wyłonienia tych zabiegów, które przyniosą największe korzyści tej grupie pacjentów.

Skóra męska w porównaniu z kobiecą ma dużo więcej gruczołów łojowych, wydzielających  sebum chroniące ją przed przesuszeniem. Ponadto jest od niej grubsza i bardziej elastyczna,  bowiem zawiera dużo więcej włókien kolagenowych. Cechy te sprawiają, że mężczyźni starzeją się później i w inny sposób w porównaniu z kobietami. Po 40 r.ż. zaczynają zanikać włókna kolagenowe i pojawiają się nieliczne ale głębokie bruzdy i fałdy, które bardzo dobrze poddają się leczeniu wypełniaczem tkankowym Radiesse. Dlaczego Radiesse?  Ponieważ jest to preparat łączący dwie istotne cechy: uzupełnia utraconą objętość i posiada unikalną właściwość stymulatora produkcji kolagenu. Dodatkową korzyścią po zabiegu, poza poprawą wyglądu w postaci spłycenia zmarszczek, jest wyraźna poprawa jakości skóry i długotrwały, bo  utrzymujący się do 1,5 roku efekt zabiegu.

Nowością w naszej Klinice jest zabieg  Scarlet RF, wykorzystujacy technologię radiofrekfencji mikroigłowej, łączący zalety termoliftinguz wykorzystaniem fali elektromagnetyznej o częstotliwości fali radiowej z mikronakłuwaniem. Efektem jest silna stymulacja tkanek porównywalna z działaniem lasera CO2. Niewatpliwą zaletą zabiegu, poza jego skutecznością, jest brak konieczności wyłaczenia się z codzienych obowiazków. juz kilka godzin po zabiegu znika rumień i a skóra z dnia nadzień wyglada coraz lepiej.

Kolejną nowością w naszej Klinice jest zabieg Hifu Ultraskin II – to nowej generacji urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) – skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu.

Skupione ultradźwięki indukują powstawanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry oraz tkance podskórnej. Zastosowanie najnowszych aplikatorów  pozwala  na koncentrację fali na zadanej głębokości, którą operator wybiera w zależności od leczonego problemu

Panowie bardzo lubią zabieg Pelleve, termolifting z wykorzystaniem fal RF, zabieg stymulujacy włókna kolagenowe i zagęszczający skórę. jest to zabieg nieinwazyjny, bez użycia igieł i nie wyłącza z codziennej aktywności.

Innymi zabiegami, które często są wykonywane u mężczyzn są:

Leczenie łysienia– w tym wypadku zalecam zabieg Regenera Activa, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym lub specjalnie przygotowanymi koktajlami do stymulacji skóry głowy. Są to zabiegi, które trzeba wykonywać w seriach. Konieczna jest konsultacja z badaniem dermatoskopowym w celu ustalenia najlepszej metody leczenia.

Leczenie blizn i blizn potradzikowych– idealnym rozwiazaniem jest złoty standard w tej dziedzinie- laser CO2. Coraz większe znaczenie w leczeniu blizn potradzikowych ma nowa technologia radiofrekfencja mikroiglowa – Scarlet RF.

Leczenie trądzikupeelingi, zwłaszcza Vi peel acne oraz zabieg biostymulujący skórę i regulujący jej funkcje- PRXT33 a także laser CO2 i IPL.

Leczenie nadpotliwości dotycząca pach, rąk i stóp jest problemem bardzo często dotykajacym mężczyzn. Choroba ta, tak utrudniajaca codzienne życie, kontakty z ludźmi w pracy oraz relacje towarzyskie, dobrze poddaje się leczeniu toksyną botulinową. Jak wielka to ulga nie pocić się nadmiernie przez kilka miesięcy, wie tylko ten, którego ten problem dotyczy. Zapraszam do zapoznania się z zasadami leczenia nadpotliwości  w zakładce toksyna botulinowa.

Leczenie ginekomastii– miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy sutków. Po upewnieniu się badaniem USG, że problem dotyczy nieprawidłowego gromadzenia się tkanki tłuszczowej, stosuję, z bardzo dobrym skutkiem, lipolizę iniekcyjną preparatem Aqualix.

Leczenie bruksizmu to choroba wynikajaca z przerostu i nadmiernej aktywności mięśnia żwacza. Powoduje to nadmierne tarcie zębami inaczej nazywane zgrzytaniem, najczęściej zachodzące w nocy. Doprowadza to do rozchwiania zębów, starcia koron zębowych, pękania szkliwa, a także może powodować przewlekły ból głowy. Przyczyny bruksizmu to nadmierny stres, nadmierna wrażliwość na stres lub wady zgryzu. tradycyjnie stomatolodzy zalecają stosowanie specjalnych szyn relaksacyjnych podczas snu. Okazuje się jednak, że świetne rezultaty w leczeniu tej przypadłości przynosi toksyna botulinowa.