Regenera Activa – leczenie łysienia

O REGENERA ACTIVA

REGENERA ACTIVA  jest specjalnie zaprojektowanym systemem który pozwala nam walczyć z wypadaniem włosów.  Wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej.

Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych, komórek macierzystych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu.

Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA® wpływa na odrost utraconych w skutek łysienia androgenowego włosów.

Regenera Activa to doskonała metoda pozwalająca spowolnić proces wypadania włosów i trwa zwykle 20-30 minut.
W pierwszy etapie lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy.

W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.

Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoterapii w okolice Twoich mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.
Ten niezwykle prosty i szybki trzy etapowy zabieg pozwala na zapoczątkowanie procesów regeneracyjnych w owłosionej skórze głowy i pozwoli Ci cieszyć się efektami terapii.

Zabieg  Regenera Activa wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.

Regenera Activa ma udowodnione działanie w przypadku łysienia adrogenowego. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest prawidłowe postawienie diagnozy. W tym celu zapraszamy na konsultacje podczas której przeprowadzone zostanie badanie dermoskopowe skóry głowy.

Wskazane jest także wykonanie badań takich jak:

  • Morfologia krwi
  • TSH
  • f. T3
  • Fe + TIBC
  • DHEA

Efekty zabiegu Regenera Activa:

Sprawdź cenę:

Regenera Activa
Leczenie łysienia – 1 zabieg 6000 zł

 

Sprawdź też blog dr Ewy Rybickiej: 

Nowy zabieg! Regenera Activa – mój wybór w leczeniu łysienia androgenowego!

Comments are closed.