Skleroterapia

Czym jest skleroterapia?

Skleroterapia to metoda leczenia niewydolności żylnej poprzez podawanie leków w drodze iniekcji do niewydolnych, rozszerzonych naczyń. Pod wpływem leku dochodzi do uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego, co powoduje zwłóknienie i wyłączenie go z układu żylnego. Na skutek zwłóknienia pajączek naczyniowy lub żylak staje się niewidoczny.

Skleroterapia jest jedną z najbezpieczniejszych form leczenia, dzięki temu można ją zastosować u większości pacjentów cierpiących na żylaki. Przewagą skleroterapii nad metodami operacyjnymi jest możliwość przeprowadzenia jej w warunkach ambulatoryjnych bez konieczności znieczulenia, przebiega ona w krótszym czasie i nie uszkadza tkanek, co w znacznym stopniu pozwala uniknąć stresu związanego z operacją.

Zwykle potrzeba kilku (2-5) sesji zabiegowych, aby osiągnąć pożądany efekt leczniczy. Podczas zabiegu skleroterapii wykonuje się od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą. Środki farmakologiczne stosowane podczas skleroterapii są podawane w postaci piany.

W Klinice Estetica Nova stosuję się skleroterapię w leczeniu drobnych naczyń układu żylnego tzw. pajączkach oraz venulektazjach.

Postępowanie przed i po zabiegu skleroterapii

Na zabieg należy zgłosić się z aktualnym wynikiem badania USG żył kończyn dolnych. Kilka dni przed zabiegiem warto przyjmować Rutinoscorbin w celu wzmocnienia ścian żył i uniknięciu ich ewentualnego pęknięcia (szczególnie w przypadku drobnych pajączków).  Po zabiegu należy intensywnie spacerować ok. 30 min, chroni to przed dostaniem się leku do układu głównego. Po zabiegu konieczne jest noszenie pończoch uciskowych. Rajstopy uciskowe możecie Państwo zakupić na miejscu w Klinice.

Po zabiegu skleroterapii mogą pojawić się przebarwienia w miejscu zamykanych naczynek. Zwykle są to zmiany, które samoistnie ustępują. Czasami trzeba zastosować peelingi chemiczne w celu ich leczenia.

Sprawdź Cenę:

Skleroterapia
Cena ustalana po konsultacji

Comments are closed.