toksyna botulinowa

AZZALURE, BOCOUTURE, BOTOX – usuwanie zmarszczek mimicznych

.

Azzalure, Bocouture i Botox są preparatami toksyny botulinowej, która działa przez zmniejszenie napięcia w mięśniach odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych (kurze łapki, zmarszczki poziome i pionowe na czole, wokół ust). Daje to efekt wygładzenia zmarszczek już istniejących i zapobiega powstawaniu nowych. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy, dzięki czemu pacjenci uzyskują naturalny, świeży wygląd. Toksyną botulinową możemy także leczyć nadpotliwość i bruksizm. Pełne działanie toksyny botulinowej rozwija się po kilku dniach od zabiegu.

Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga miejscowego znieczulenia, można bezpośrednio po nim wrócić do normalnej aktywności. Toksyna botulinowa w dawkach stosowanych w medycynie estetycznej nie stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia człowieka. Nie ma ograniczeń wiekowych do jej stosowania, bowiem oprócz wygładzania efektem działania botoxu jest spowolnienie pogłębiania istniejących zmarszczek i zapobieganie powstawaniu nowych.

Zabieg nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta.

Przeciwwskazania:

  • zakażenia i nowotwory skóry,
  • czynna opryszczka,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
  • ciąża oraz okres karmienia
  • poniżej 18 r.ż. za zgodą rodziców

Bezpośrednio po zabiegu nie należy się przez kilka godzin kłaść jak również przez kilka dni wykonywać jakichkolwiek zabiegów na twarzy i ani masaży (mogą spowodować przemieszczenie się preparatu do innej niepożądanej grupy mięśniowej).

Efekt zabiegu jest zauważalny po 4-5 dniach i utrzymuje się średnio od 4 do 8 miesięcy.

Azzalure, Bocouture, Botox – leczenie nadpotliwości

.
Nadpotliwość (nadmierna potliwość) – (łac. i ang Hyperhidrosis) to stan kliniczny, w którym stwierdzamy nadmierną produkcję potu (niepotrzebną do “schładzania” organizmu czyli termoregulacji). Trudno jest określić fizjologiczną normę ilości wydalanego potu, dlatego rozpoznanie choroby często opieramy na subiektywnym odczuciu pacjenta. Nadmierna potliwość występuje w sytuacjach nieadekwatnych do fizjologicznych reakcji wywoływanych przez czynniki środowiskowe. Najczęściej objawy nadpotliwości lokalizują się w okolicy twarzy, dłoni i stóp. Podłoże choroby często jest genetyczne i może ujawniać się w różnych okresach życia. Problem tym jest obciążone blisko 1-2% społeczeństwa.

Skuteczną metodą leczenia nadpotliwości jest zastosowanie preparatu toksyny botulinowej, Azzalure, Botoks lub Bocouture. Są to preparaty toksyny botulinowej  typu A – uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum.

Leczenie musi być prowadzone przez lekarza, który wstrzykuje roztwór botuliny pokrywając równomiernie okolicę obu pach lub dłoni czy stóp.  Zabieg trwa około 15-20 minut (+ wcześniejsze znieczulenie 30-40 min.) Po wstrzyknięciu do skóry odpowiedniej dawki, preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe, które są gruczołami wydzielania zewnętrznego. Uniemożliwia to wydzielaniu przez nie potu. Efekt  kuracji utrzymuje się ok. 6-9 miesięcy. Wydzielanie potu zmniejsza się o  87% po tygodniu od leczenia. Ponadto, u 95% pacjentów objętość potu maleje co najmniej o połowę. Obserwuje się, że u osób aktywnych fizycznie leczenie wymaga powtórzenia po 4-6 miesiącach. Leczenie nadpotliwości pach przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, zaś leczenie okolicy dłoni i stóp w znieczuleniu nasiękowym, na życzenie w obecności anestezjologa.

Azzalure, Bocouture, Botox – leczenie bruksizmu.

Bruksizm to choroba spowodowana nadmierną aktywnością i wynikającym z niej przerostem mięśnia żwacza. Prowadzi to zcierania powierzchni zębów, do ich rozchwiania, ścierania koron zębowych, pękania szkliwa, a także do zmian zwyrodnieniowych w stawie żuchwowo- skroniowym co może powodować przewlekły ból głowy i zmęczenie. Przyczyny bruksizmu to nadmierny stres, nadmierna wrażliwość na stres lub wady zgryzu. Leczenie choroby jest długotrwałe i dotychczas zwykle objawowe. Stomatolodzy zalecają stosowanie specjalnych szyn relaksacyjnych podczas snu. Okazuje się jednak, że świetne rezultaty w leczeniu tej przypadłości przynosi toksyna totulinowa (Botox, Azzalure, BoCouture), która podana w iniekcji doprowadza do rozluźnienia części włókien mięśnia żwacza, które w czasie 10-14 dni się mniej aktywne.    Efektem leczenia jest zaprzestanie zgrzytania zębami, ustapienie bólów głowy oraz, przy powtarzaniu zabiegu, wizualne wysmuklenie twarzy, która z kwadratowej staje się bardziej owalna.

Sprawdź Cenę

Toksyna Botulinowa
1 okolica 500 zł
2 okolice 900 zł
3 okolice 1200 zł
Leczenie nadpotliwości – pachy 1 600 zł
Leczenie nadpotliwości – dłoni 1 800 zł
Leczenie nadpotliwości – stopy 2 000 zł
Bruksizm od 700 zł

Comments are closed.