Endolift - laserowy lifting twarzy i ciała

Endolift to nowa procedura laserowego liftingu i lipolizy wykorzystująca zalety najnowszej generacji ultracienkiego światłowodu, wprowadzanego bez nacięcia skóry w celu uzyskania naturalnego i bardzo długotrwałego remodelingu oraz liftingu twarzy i ciała.

Efekty:

 • Lifting dolnej części twarzy,
 • Redukcja chomików,
 • Lipoliza chomików,
 • Lifting powiek dolnych,  
 • Lifting podbródka,
 • Lipiliza podbródka, 
 • Lifting szyi,
 • Lifting wewnętrznej strony ramion,
 • Lifting i lipoliza kolan,

Wskazania:

 • Wiotkość skóry dolnej części twarzy,
 • „Chomiki” tłuszczowe,
 • Wiotkość skóry powiek dolnych,
 • Wiotkość skóry podbródka,
 • Podwójny podbródek,
 • Wiotkość skóry szyi,
 • Wiotkość skóry ramion,
 • Wiotkość skóry wewnętrznej strony ud,
 • Wiotkość skóry okolicy kolan,
 • Wiotkość skory brzucha,
 • Niewielkie miejscowe otłuszczenie (brzuch, kolana, okolica pod pośladkami),

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Nie ma potrzeby odstawiania leków przeciwzakrzepowych, jak przy innych zabiegach inwazyjnych, ponieważ do wykonywania zabiegu używamy ultracienkiego, nowoczesnego włókna FTF, przewodzącego światło lasera o długości 1470 nm.

Po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest obkurczona, a tkanka tłuszczowa miejscowo wyraźnie zredukowana. Pacjent może wrócić do swoich obowiązków. W związku z energią, którą podajemy do tkanek, w ciągu kilku godzin może narosnąć obrzęk, który może trwać jeden do kilku dni. Jest to uwarunkowane indywidualnie. Skóra jest lekko odrętwiała i takie zaburzenie czucia może trwać do kilku tygodni. Nie powinno to Państwa niepokoić. Po tym czasie czucie wraca do normy. Mogą pojawić się niewielkie siniaczki.

Przebieg zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego znieczulenia poza zastosowaniem systemu nadmuchu schłodzonego powietrza, do którego wykorzystujemy nowoczesną chłodziarkę firmy Zimmer. Dla podniesienia komfortu pacjenta możliwe jest podanie niewielkiej ilości środka obniżającego odczucia bólowe przy pomocy kaniuli w leczonym obszarze. Po takim przygotowaniu oraz starannej dezynfekcji pola zabiegowego, lekarz wprowadza pod skórę bez żadnych nacięć nowoczesne optyczne włókno FTF, będące ultracienkim światłowodem i tak je prowadzi, aby równomiernie podać energię, która w zależności od wskazań stymuluje wiotką skórę lub powoduje trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych. Zabieg kończymy po zdeponowaniu zaplanowanej ilości energii co trwa od 30 do 60 minut.

O zabiegu

Endolift jest strategią, która pozwala na skuteczną, małoinwazyjną redukcję objętości tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i ciała oraz obkurczenie nadmiaru wiotkiej skóry w leczonych obszarach. W tak trudnych do korekcji okolicach jak dolna część twarzy (zwłaszcza u pacjentów z tłuszczowymi chomiczkami), dolne powieki, podbródek (zarówno w przypadku wiotkości skóry jak i nadmiaru tkanki tłuszczowej), ramiona, okolica kolan czy wewnętrzna strona ud zyskaliśmy jeszcze jedną, przed zabiegiem chirurgicznym, skuteczną i małoinwazyjną metodę leczenia. Lekarz wykonuje zabieg Endolift ambulatoryjnie, wykorzystując laser LASEMAR o długości fali 1470 nm włoskiej firmy Eufoton. Procedura ma amerykański certyfikat bezpieczeństwa FDA (Food and Drag Administration), którego uzyskanie wymaga od producenta przeprowadzenia szeregu badań, udokumentowania rezultatów oraz bezpieczeństwa zabiegu. Zabieg Endolift ma bardzo wysoki profil bezpieczeństwa, dzięki użyciu ultracienkich, optycznych fibr FTF o grubości 200-300 mikronów. Te nieco grubsze od włosa ludzkiego mikowłókna aplikowane są podskórnie, co jest praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta. Dzięki stożkowatym zakończeniom wprowadzenie ich jest łatwe, bezbolesne i nie pozostawia śladu na skórze. Giętkość włókien daje z kolei możliwość lepszej i bardziej precyzyjnej penetracji w tkance oraz dotarcia do kłopotliwych okolic twarzy i ciała, co jest trudne do osiągnięcia jeśli stosujemy inne technologie z wykorzystaniem grubszych światłowodów czy też sztywnych kaniul. Minimalna inwazyjność zabiegu Endolift jest możliwa właśnie dzięki użyciu mikrowłóknom FTF i możliwości wprowadzenia energii bezpośrednio do tkanek, omijając bardzo skuteczną barierę, jaką jest nieuszkodzona skóra. Inne, przezskórne technologie laserowe wymagają użycia wysokich, uszkadzających skórę parametrów, a i tak energia docierająca do tkanki podskórnej czy tłuszczowej jest stosunkowo niewielka. W przeciwieństwie do ryzyka uszkodzeń powierzchownych, które rośnie wraz ze wzrostem tychże parametrów.

Jasnym jest więc, że używając cieniutkiego światłowodu, podwyższamy profil bezpieczeństwa zabiegowego i niezwykle podnosimy jego skuteczność. Dotarcie z energią świetlną? o długości fali 1470 nm pod skórę, dokładnie tam gdzie chcemy powoduje, że nie musimy generować wysokiej energii do osiągnięcia pożądanych efektów, ponieważ nie „marnujemy” jej na pokonanie bariery skórnej. Cała energia, którą generuje urządzenie, jest precyzyjnie wykorzystywana przez lekarza do osiągnięcia zamierzonych celów. Mikrowłókno jest wprowadzane pod skórę jak bardzo cienka igła. Dzięki temu lekarz oddziałuje na tkankę tłuszczową oraz dociera do obszarów, w których chcemy uzyskać redukcję objętości i napięcie skóry. Mechanizm działania zabiegu jest dwojaki. Z jednej strony redukujemy tkankę tłuszczową, dzięki termicznemu efektowi lipolitycznemu, z drugiej doprowadzamy do obkurczenia skóry. 

Najlepsze efekty można uzyskać u pacjentów w średnim wieku, którzy nie mają jeszcze bardzo silnie zaawansowanych procesów starzenia w postaci nasilonej wiotkości skóry i opadania tkanek. Często jednak wykonujemy zabiegi u pacjentek i pacjentów, którzy myślą o ingerencji chirurgicznej, jednak obawiają się jej lub mają przeciwskazania do operacji. Przy właściwej kwalifikacji mogą jej uniknąć i uzyskać pozytywny efekt estetyczny za pomocą małoinwazyjnej procedury medycznej. Endolift na twarz umożliwia  korekcję owalu twarzy, profilowanie linii żuchwy, podbródka oraz poprawę wyglądu szyi. Endolift na ciało to skuteczne procedury w obrębie ramion, brzucha, czy kolan. 

Włoski szkoleniowiec firmy Eufoton, prof. Ricardo Forte podaje, że nie zanotowano żadnych poważnych komplikacji po zabiegu, a procedura jest bardzo bezpieczna, ze względu na wykorzystywanie stosunkowo niskich energii. Dolegliwości, których ewentualnie pacjent może się spodziewać to zasinienia, krwiaczki, rodzaj delikatnego odrętwienia skóry po zabiegu.  Są to oczywiście efekty przemijające maksymalnie po kilku tygodniach.

zabieg zabieg1721690334
Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Efekty zabiegu:

Przeciwwskazania:

Endolift ,jak większości zabiegów medycyny anti-aging, nie powinien być stosowany u: 

 • Kobiet w ciąży i karmiących piersią
 • Osób z chorobami nowotworowymi 
 • Osób przyjmujących leki uwrażliwiające na światło
 • Osób z aktywnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. 
 • Inne przeciwskazania: choroby serca, cukrzyca, atopowe zapalenie skóry, które wymagają konsultacji z lekarzem przeprowadzającym zabieg. W zależności od stopnia kontroli choroby, pacjent może zostać zakwalifikowany do zabiegu.

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? dr Ewa Rybicka
Ile czasu trwa zabieg? od 30 do 60 min
Znieczulenie nie jest konieczne
Ilość zabiegów: wystarczy jeden zabieg
Po zabiegu: Bezpośrednio po zabiegu skóra jest obkurczona, a tkanka tłuszczowa miejscowo wyraźnie zredukowana. Pacjent może wrócić do swoich obowiązków. W związku z energią, którą podajemy do tkanek, w ciągu kilku godzin może narosnąć obrzęk, który może trwać jeden do kilku dni. Jest to uwarunkowane indywidualnie. Skóra jest lekko odrętwiała i takie zaburzenie czucia może trwać do kilku tygodni. Nie powinno to Państwa niepokoić. Po tym czasie czucie wraca do normy. Mogą pojawić się niewielkie siniaczki.

Cennik

Endolift - laserowy lifting twarzy i ciała
Cała Twarz od 5 000zł
Linia Żuchwy od 2 900zł
Podbródek od 2 900zł
Szyja od 2 900zł
Dekolt od 2 900zł
Ciało - jeden obszar 3 000 - 5 000zł

System ratalny

Sprawdź także

Hifu - ultraskin II lifting twarzy

Hifu Ultraskin II jest najnowszej generacji urządzeniem wykorzystującym skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych. Zabieg HIFU wykonujemy w naszej klinice w Warszawie na ulicy Jana Kazimierza 32B. Lifting wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu, Likwidacja „drugiego podbródka”, Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej, Modelowanie ciała

Nici Aptos- lifting twarzy

Nici Aptos są wykonane z  całkowicie wchłanialnego materiału (bioabsorbowalnego) o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących. Są one zbudowane min. z  kwasu polimlekowego (L-lactic), który dodatkowo stymuluje skórę, aktywując jej naturalną rewitalizację, a także spowalnia procesy starzenia. Nici Aptos wchłaniają się całkowicie w ciągu 360 dni. Poprawa napięcia skóry Lifting twarzy, szyi i podbródka Poprawa kondycji skóry Biorewitalizacja skóry  

Scarlet RF - Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF to jednoczesne działanie znanych wcześniej zabiegów takich jak: radiofrekwencja (RF) i mikronakłuwanie Lifting twarzy, szyi, dekoltu, Poprawa kondycji skóry, Poprawa odcienia skóry i zanik przebarwień, Zmniejszenie porów twarzy, Zanik drobnych zmarszczek, Poprawa napięcia skóry twarzy, Redukcja fałd wargowych, Redukcja fałd nosowo-wargowych, Redukcja...