Exilis - modelowanie sylwetki oraz lifting skóry twarzy

Exilis to system umożliwiający nieinwazyjne modelowanie sylwetki oraz lifting skóry twarzy. Zabiegi na twarz, szyję, dekolt i biust dają doskonałe rezultaty liftingu, redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry.

Efekty:

 • Redukcja tkanki tłuszczowej, 
 • Modelowanie sylwetki, 
 • Lifting twarzy i ciała

Wskazania:

 •  Cellulit
 • Rozstępy 
 • Wiotka skóra ciała i twarzy
 • Pomocniczo w odchudzaniu u osób z nadwagą i miejscowo kumulującymi się złogami tłuszczu.

Redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach:

 • Brzucha,
 • Ud,
 • Łydek,
 • Boczków,
 • Ramion,
 • Kolan,
 • Pleców

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja podczas której wykluczane są przeciwwskazania do zabiegu oraz wykonywane są pomiary ciała. 

Po zabiegu:

Po zabiegu modelującym i liftingującym bardzo ważne jest picie 2,5-4 litrów wody. Pomocniczo zaleca się też wykonanie drenażu limfatycznego i przestrzeganie zbilansowanej , niskokalorycznej diety. Warto także zadbać o aktywność fizyczną. Zwiększa to skuteczność odchudzania i pozytywnie wpływa na trwałość rezultatów. Należy stosować ochronę przed promieniowaniem UV - kremy z filtrem  SPF 30-50.

Przebieg zabiegu

Technologia RID-  modelowanie sylwetki

Opiera się na skojarzeniu ultradźwięków z falą elektromagnetyczną o częstotliwości fali radiowej W trzech etapach, opisanych poniżej, działa na skórę i tkankę tłuszczową. 

Etap pierwszy: Rozpoznanie [reach]  pozwala dotrzeć do wcześniej trudno dostępnej tkanki tłuszczowej zastosować skuteczną terapię. Pracując głowicą large EXILIS kierujemy emitowaną energię dwóch technologii na dokładnie określoną głębokość do tkanki tłuszczowej, a dzięki kontaktowemu chłodzeniu powierzchni skóry regulowana jest jej temperatura.

Etap drugi: Izolacja [isolate]

Fale ultradźwiękowe systemu EXILIS przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, powodując podział pakietów komórek tłuszczowych na pojedyncze jednostki. Nie osłonięte komórki tłuszczowe są wtedy łatwiej dostępne niż kiedykolwiek i podatne na skuteczną terapię. Dodatkowo udaje się zredukować materacykowe zaciągnięcia skóry w leczonym obszarze.

Etap 3 Deactivate – dezaktywacja

Depozyty tłuszczowe zazwyczaj składają się z metabolicznie nieaktywnych komórek. Energia o wysokiej częstotliwości powoduje precyzyjne głębokie nagrzewanie tkanki do temperatury 40-42 stopni Celsjusza. Inicjowana jest aktywność metaboliczna, zmagazynowany tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie uwolniony z komórek i zużytkowany przez organizm jako zaplecze energetyczne. Objętość komórki tłuszczowej zmniejsza się i tkanka tłuszczowa ulega redukcji

O zabiegu

Zabieg Exilis na ciało jest zabiegiem przyjemnym, nie wymaga znieczulenia, nie wiąże się też z koniecznością rekonwalescencji. Procedura polega na wykorzystaniu elektrody rozgrzewającej oraz oleju mineralnego ( w zabiegu na ciało) co pozwala na równomierne rozprowadzenie energii cieplnej. Na rozgrzane tkanki działają ultradźwięki, które pozwalają na uwolnienie się tłuszczu z komórek tłuszczowych. Organizm ma ułatwione zadanie i szybko zużywa zaplecze energetyczne. Działanie ultradźwięków i rozgrzewanie tkanek jednorazowo trwa – w zależności od obszaru ciała – od 20 minut do godziny. W odstępach 7-10 dniowych wykonuje się 4–6 zabiegów. Ich liczba ustalana podczas konsultacji, zależy wskazań i  zaawansowania zmian.

Technologia CRT – lifting twarzy, szyi, dekoltu i biustu

Wykorzystana technologia CRT (COLLAGEN REFILL TECHNOLOGY) w bezpieczny sposób dostarcza ciepło do skóry, co zapoczątkowuje proces remodelingu kolagenu. W czasie kilku tygodni radykalnie poprawia się gęstość skóry dzięki aktywacji procesu neokolagenezy. Leczenie nie jest oparte na absorpcji energii na chromoforach ( jak w przypadku laserów) dzięki czemu jest dostępne dla wszystkich fototypów skóry przez cały rok.

Wykonanie zabiegu Exilis na twarz, podbródek, szyję, dekolt, biust to skuteczny sposób na lifting skóry w tych obszarach. Taki efekt zawdzięczamy niezwykłej mocy jaka ma działanie ciepła na skórę .

W pierwszym etapie włókna kolagenowe ulegają skróceniu. To dlatego efekt liftingu widzimy tuż po zabiegu. W drugim, trwającym kilka tygodni etapie, fibroblasty produkują nowe, prawidłowo skręcone włókna kolagenu wzmacniające skórę, oraz włókna elastyny, poprawiające jej sprężystość. Skóra twarzy staje się bardziej jędrna, gładsza a zmarszczki mniej widoczne. Działanie odmładzające obejmuje okolice oczu, ust, czoła, podbródka, szyi, dekoltu, biustu. 

Już jedna wizyta w  Klinice wystarczy, by zauważyć różnicę.  Zabieg można zastosować przed tzw wielkim wyjściem, jako zabieg bankietowy. Sprawdza się znakomicie. Kształtowanie owalu twarzy, podobnie jak w przypadku zastosowania systemu Exilis na ciele, wymaga zastosowania  serii 4-6 zabiegów co 7-10 dni.

Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania:

Chociaż zabieg modelujący urządzeniem Exilis należy do nieinwazyjnych należy pamiętać o przeciwwskazaniach, do których należą:

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Zapalenie żył,
 • Zakrzepica,
 • Aktywna infekcja,
 • Nowotwory w trakcie leczenia,
 • Rozrusznik serca,
 • Metalowe implanty w ciele ( nie dotyczy pojedynczych implantów zębowych),
 • Zaawansowane choroby wątroby i nerek,
 • Menstruacja ( zabieg na ciało),
 • Opryszczka

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? Kosmetolog
Ile czasu trwa zabieg? od 20 min do 60 min
Znieczulenie Nie jest konieczne
Ilość zabiegów: Zalecana seria to 4-6 zabiegów
Po zabiegu: Po zabiegu modelującym i liftingującym bardzo ważne jest picie 2,5-4 litrów wody. Pomocniczo zaleca się też wykonanie drenażu limfatycznego i przestrzeganie zbilansowanej, niskokalorycznej diety. Warto także zadbać o aktywność fizyczną. Zwiększa to skuteczność odchudzania i pozytywnie wpływa na trwałość rezultatów. Należy stosować ochronę przed promieniowaniem UV - kremy z filtrem SPF 30-50.

Cennik

BTL Exilis - Radiofrekwencja RF Ciało
  1 zabieg 6 zabiegów
1 obszar   550 zł 2 400 zł
2 obszary   950 zł 4 700 zł
BTL Exilis - Radiofrekwencja RF Twarz
  1 zabieg 4 zabiegi
    550 zł 1 800 zł
BTL Exilis - Radiofrekwencja RF Twarz podwójny czas
  1 zabieg 2 zabiegi
    1 100 zł 1 800 zł

System ratalny

Sprawdź także

Drenaż limfatyczny Lymphastim

Drenaż limfatyczny Lymphastim zapewnia relaks i uczucie lekkości nóg tuz po zakończeniu 30 lub 60 minutowego zabiegu. Redukcja cellulitu, Redukcja uczucia ciężkich nóg, Poprawa odżywienia skóry, Eliminacja / zmniejszenie przewlekłych obrzęków tłuszczowych i limfatycznych, Przyspieszenie metabolizmu, Detoksykacja układu limfatycznego.

Icoone laser - masaż podciśnieniowy

Icoone laser to urządzenie do masażu podciśnieniowego. Zabiegi urządzeniem Icoone są bezpieczne, oferują wiele programów terapeutycznych dostosowanych do różnych problemów skóry takich jak cellulit, miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, obrzęki, bóle mięsni i wiele innych. Modelowanie sylwetki, Redukcja obrzęków i stanów zapalnych, Pobudzenie produkcji kolagenu i fibroblastów, Redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, Poprawa jakości skóry, Przyśpieszenie regeneracji i procesu gojenia ran

Kriolipoliza - Zlipo

Kriolipoliza to najskuteczniejsza nieinwazyjna metoda redukcji miejscowej otyłości. Badania kliniczne udowodniły redukcję tkanki tłuszczowej o 30-40% w miejscu zabiegu. Firma Zimmer wprowadziła trzyfazowy protokół zabiegowy w oparciu o innowacyjny system pulsacyjnego zasysania tkanki Zlipo oraz zastosowania fali uderzeniowej ZWave. Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej o ok 30/40 % po pierwszym zabiegu Redukcja drugiego podbródka