Nieoperacyjna korekta kształtu nosa

Nieoperacyjna korekta kształtu nosa jest szansą dla tych pacjentów którzy boją się komplikacji po zabiegu operacyjnym, okresu rekonwalescencji czy poprostu kosztów zabiegu. Większości problemów związanych z niesatysfakcjonującym pacjenta kształtem nosa można pozbyć się bez użycia skalpela poprzez podanie wypełniacza takiego jak preparat Radiesse lub kwas hialuronowy. Pozwala to na natychmiastową korekcję garbu, nierówności grzbietu lub podniesienie czubka nosa. Użycie wypełniaczy nie zawsze może zastąpić le

Efekty:

  • Korekcja kształtu nosa,

Wskazania:

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z dr Ewą Rybicką. Podczas konsultacji dr Rybicka przeprowadza kwalifikacje do zabiegu oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Wykonywane są także zdjęcia przed zabiegiem oraz nakładane jest znieczulenie.

Po zabiegu:

Po zabiegu nos może być lekko opuchnięty, może pojawić się niewielki siniak w miejscu wkłucia. 

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu podawany jest preparat, poprzez który lekarz modeluje kształt nosa. 

O zabiegu

Rhinoplastyka niechirurgiczna (niechirurgiczna korekta kształtu nosa)

U wielu pacjentów można uzyskać zadowalająca poprawę kształtu nosa poprzez podanie wypełniacza. Pozwala to na natychmiastową korekcję garbu, nierówności grzbietu lub podniesienie czubka nosa.

Użycie wypełniaczy nie zawsze może zastąpić leczenie operacyjne ale pozwala na znaczną poprawę kształtu nosa, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa. Niezmiernie ważne jest także to, że korekta kształtu nosa dokona się bez bólu i bez okresu rekonwalescencji.

W jaki sposób odbywa się korekta kształtu nosa bez skalpela? Kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia (Radiessse) są wstrzykiwane w miejsce wymagające wypełnienia lub korekty. Zabieg trwa około 15-30 minut. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym kremem emla. Wypełnienie kwasem hialuronowym można również połączyć z wstrzyknięciem toksyny botulinowej typu A(Botox, Azzalure, Bocouture), dzięki czemu możemy dodatkowo skorygować opadającą końcówkę nosa.

Korekcja kształtu nosa – Efekty zabiegu są natychmiastowe i spektakularne.

Zarówno kwas hialuronowy, jak i hydroksyapatyt wapnia to substancje, które naturalnie występują w naszym organizmie i dlatego też są w pełni bezpieczne oraz nie powodują alergii. Obie substancje aplikowane są w formie żelu, który natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – gdy jest stopniowo wchłaniany – to nadal zachowuje się efekt wypełnienia. Natomiast hydroksyapatyt wapnia umieszczany jest w matrycy żelowej, która wchłania się stopniowo przez okres kilku miesięcy. Pozostają jednak kuleczki hydroksyapatytu, które oplatane są przez nowo powstające włókna kolagenu a same w okresie do 12 miesięcy ulegają wchłonięciu. To wszystko sprawia, że efekty korekcji kształtu nosa przy zastosowaniu Radiesse utrzymują się do 35 miesięcy.

zabieg
Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Efekty zabiegu:

Przeciwwskazania:

  • Ciąża,
  • Okres karmienia piersią,
  • Opryszczka,
  • Aktywna infekcja,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi w tym zażywanie leków obniżających krzepliwość,
  • Choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzenia,
  • Nowotwory

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? dr Ewa Rybicka
Ile czasu trwa zabieg? ok 30 min
Znieczulenie 30 min przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający
Ilość zabiegów: wystarczy jeden zabieg
Po zabiegu: Może pojawić się niewielki obrzęk oraz zasinienie w miejscu wkłucia

Cennik

Korekta kształtu nosa
Korekta kształtu nosa 1 200 zł