Prolon - dieta

to 5-dniowy program żywieniowy, który silnie stymuluje procesy regeneracyjne i odmładzające , przyczyniając się jednocześnie do uregulowania poziomu wskaźników związanych z procesem starzenia takich jak np. cholesterol, glukoza na czczo, procesy zapalne.

Efekty:

Prolon jest przeznaczony dla zdrowych osób, które chcą zoptymalizować swoje zdrowie i samopoczucie, dla osób z nadwagą lub otyłych, które chcą zarządzać swoją wagą w łatwy i zdrowy sposób a także dla osób, u których typowe dla chorób przewlekłych markery i niezdrowej kondycji są podwyższone. Udowodniono klinicznie, że ProLon zmniejsza poziom wielu biomarkerów starzenia i niezdrowej kondycji, takich jak tłuszcz trzewny, obwód talii, glukoza, IGF-1 i CRP.

Wskazania:

Przed zabiegiem

Dla osób zdrowych wskazana jest konsultacja z lekarzem lub dietetykiem, a u osób, u których występują pewne choroby lub ryzyko wystąpienia skutków ubocznych konsultacja lekarza specjalisty jest konieczna.

Po zabiegu:

Kontynuuj normalną dietę przez pozostałą część miesiąca, pamiętając , że po upływie 5 dni musi być zastosowana jednodniowa dieta przejściowa (6 dzień).Każde opakowanie ProLon® zawiera szczegółową instrukcję użycia.

Przebieg zabiegu

Plan terapii polega na spożywaniu Prolonu przez 5 kolejnych dni od 1 do 6 miesięcy w zależności od potrzeb i zaleceń lekarza.

Nie spożywaj żadnej innej żywności oraz innych napojów za wyjątkiem wody. Lekarz może zatwierdzić wyjątki.

O zabiegu

Prolon łagodzi obciążenia i niebezpieczeństwa wynikające ze stosowania diety bazującej tylko na wodzie, a jednocześnie jest smacznym, wygodnym, sprawdzonym i bezpiecznym programem dietetycznym , który nie wymaga ciągłych zmian stylu życia, jak w przypadku diet długoterminowych.

Jak działa ProLon?

Prolon dostarcza organizmowi zdrowych wegańskich składników , które jak dowodzą badania kliniczne odżywiając organizm nie aktywują kluczowych ścieżek pro-aging takich jak hormon wzrostu, insulina, insulinopodobny czynnik wzrostu IGF-1, które aktywowane są podczas normalnej diety. Sygnały te informują o spożyciu dużej ilości białek i węglowodanów i mogą aktywować geny, które przyspieszają wzrost hamując w tym samym czasie regenerację i odmładzanie przyspieszając proces starzenia.

ProLon to pierwsza na świecie Dieta Imitujące Głodówkę, która poprzez odpowiednią kombinację składników spożywczych przeprogramowuje organizm w tryb regeneracji i odmłodzenia, powodując długoterminowe obniżenie poziomu IGF-1 oraz markerów starzenia i stanu zapalnego u osób, u których odnotowano zbyt wysoki ich poziom.

zabieg
Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania:

 • Osób poniżej 18. roku życia
 • Kobiet w ciąży lub karmiących piersią
 • Osób uczulonych na orzechy lub soję
 • Osób z indeksem masy ciała (BMI) <18
 • Osób ze zdiagnozowaną poważną chorobą, chyba że stosowanie ProLon zostało zatwierdzone na piśmie przez lekarza specjalistę
 • Osób silnie osłabionych chorobą lub procedurami medycznymi
 • Osób przyjmujących leki, których przyjmowanie może być niebezpieczne przy spożywaniu diety z ograniczoną ilością kalorii, chyba że stosowanie zostało zatwierdzone na piśmie przez lekarza specjalistę.
 • Osób z cukrzycą (typu 1 i typu 2), chorobami sercowo-naczyniowymi i nowotworami, chyba że stosowanie zostało zatwierdzone na piśmie przez licencjonowanego lekarza. ProLon® nigdy nie powinien być łączony z lekami obniżającymi stężenie glukozy, takimi jak metformina lub insulina
 • Głodówka jest niedozwolona u osób z określonymi chorobami metabolicznymi, które wpływają na glukoneogenezę
 • Osób  z historią poważnych chorób serca, w szczególności z niewyrównaną zastoinową niewydolnością serca, klasy 2 wg NYHA lub większą lub LVEF <40% w przypadku jakiejkolwiek wcześniejszej oceny
 • Osoby z przypadkami omdleń z powodu ograniczenia kalorii lub z powodu innych chorób współistniejących
 • Osoby, które mają specjalne potrzeby dietetyczne niezgodne z planem posiłków firmy ProLon
 • Osoby z zaburzeniami pracy wątroby lub nerek, na które mogą mieć wpływ niska zawartość glukozy i białka w diecie

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg?
Ile czasu trwa zabieg?
Znieczulenie
Ilość zabiegów:
Po zabiegu:

Cennik

Prolon
Prolon 1099 zł

Sprawdź także