Scarlet RF - skuteczny sposób na blizny potrądzikowe i nadpotliwość

Radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF to połączenie dwóch zabiegów mikronakłuwania oraz radiofrekwencji RF. To także sposób na skuteczną redukcję blizn potrądzikowych

Efekty:

 • Redukcja blizn potrądzikowych,
 • Poprawa kondycji skóry,
 • Redukcja nadpotliwości,
 • Poprawa odcienia skóry i zanik przebarwień,
 • Zmniejszenie porów twarzy,
 • Zanik drobnych zmarszczek,
 • Poprawa napięcia skóry twarzy

Wskazania:

 • Blizny potrądzikowe, pooparzeniowe,
 • Nadpotliwość,
 • Wiotkość skóry,
 • Rozstępy,
 • Utrata jędrności skóry

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem dr Ewa Rybicka przeprowadza konsultację podczas której wykluczane są ewentualne przeciwwskazania oraz określana jest najlepsza metoda zabiegowa dla twojego problemu. Po konsultacji nakładany jest krem znieczulający (czas znieczulenia to godzina).

Po zabiegu:

Tuż po zabiegu widoczny jest rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje po około 60 minutach. Możliwe są również ledwo widoczne ślady na bocznej powierzchni policzka zanikające w ciągu dnia. Widoczne efekty bezpośrednio po zabiegu to poprawa elastyczności i kolorytu skóry, redukcja blizn, zmarszczek i przebarwień. Na pełen efekt zabiegu czeka się od 2 do 3 miesięcy.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu wykonywana jest seria mikro-nakłuć specjalną głowicą z 24 mikro-igłami emitującymi falę radiową. Lekarz dobiera parametry zabiegowe odpowiednio do potrzeb twojej skóry bądź leczonego problemu.

O zabiegu

Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do wzbudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można sztucznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Kluczowe jest to, aby z temperaturą 45-60 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość. Niższa temperatura nie uruchomi właściwych procesów regeneracji, a zbyt wysoka powoduje termiczne uszkodzenie tkanek. Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, w którym wykorzystuje się wałek z mikroigłami do mechanicznego pobudzenia skóry. Takie działanie, poprzez uszkodzenia mechaniczne, także stymuluje procesy naprawcze. Matryca zabiegowa Scarlet RF o powierzchni 1 cm x 1 cm pozwala szybko i precyzyjnie wykonać zabieg. Pozłacane igły o grubości 0,3 mm oraz optymalne ich rozmieszczenie sprawia, że nie występuje interferencja oraz konieczność zastosowania izolacji. Igły po wkłuciu podgrzewane są na całej swojej długości a efekt termiczny jest najsilniejszy w okolicach zakończeń mikroigieł. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dużej mocy 20W, która pozwala uzyskać na pożądanej głębokości maksymalną energię do wytworzenia punktu koagulacji. Bardzo ważnym czynnikiem do przeprowadzenia zabiegu na odpowiednim poziomie jest możliwość nakłuwania skóry do 3,5 mm z bardzo precyzyjnym stopniowaniem co 0,1 mm. Moc RF na poziomie 2 Mhz, regulacja natężenia oraz czasu ich trwania pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów już po pierwszym zabiegu.

Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega

Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej Scarlet RF ma głowicę wyposażoną w 25 mikroigieł, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,5 mm podgrzewane są na całej długości. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewana jest nie tyle naskórek, co jej wszystkie warstwy. Tradycyjna radiofrekwencja miała (i ma nadal) z tym problem.

Aby podgrzać głębsze warstwy, powierzchnia skóry musiała być mocno przegrzana, pomimo stosowania chłodzenia, poza tym trudno jest uzyskać jednolite podgrzanie na całej głębokości. W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny. Efekty zabiegu Scarlet RF można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak efekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu, nawet do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to bardziej jędrna i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. To również doskonała metoda usuwania zmarszczek w okolicy oczu i ust, a także podnoszenia opadającej skóry i poprawy jej elastyczności. Ponadto zabieg skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także na około pół roku redukuje nadpotliwość. 

Leczenie nadpotliwości RF mikroigłowy

Nowatorska metoda koagulacji frakcyjnej pozwala trwale zlikwidować gruczoły potowe w okolicach pach, co daje możliwość zlikwidowania lub zminimalizowania pocenia. Pod pachami znajdują się gruczoły potowe, które są nieczynne u dzieci i rozwijają się dopiero w trakcie dojrzewania płciowego. Ich aktywność nie ma znaczenia dla równowagi termo cieplnej organizmu i jego funkcjonowania.

Zabieg  Scarlet RF mikroigłowy to przełomowa, szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura destrukcji gruczołów potowych.

Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych na różnych głębokościach skóry, z różną częstotliwością i powtórzeniami w przedziale od 0,5 do 3,5 mm. Każdy zabieg usuwa część gruczołów potowych, dlatego już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczącą redukcję pocenia. Końcowy efekt uzależniony jest od indywidualnej ilości gruczołów potowych oraz liczby wykonanych zabiegów. Najczęściej wykonuje się kurację 4 zabiegów, w odstępach około 4 tygodniowych, po których można spodziewać się wysokiej redukcji pocenia – aż o 80-90%. U większości pacjentów należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, u niektórych należy wykonać co 1-2 lata zabieg przypominający.

Usuwanie rozstępów RF mikroigłowy

Rozstępy są to ubytki w głębokich warstwach skóry, uwidaczniające się najbardziej na brzuchu, udach, pośladkach i biuście. Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastyny. Rozstępy powstają w dwóch etapach.

Zapalne to nowe czyli łatwiejsze do usunięcia oraz zanikowe, które do tej pory były praktycznie nie do zlikwidowania. Zerwana tkanka zamiast się regenerować, zanika. Problem w likwidacji rozstępów polega na ich głębokim położeniu oraz bardzo małej ilości prawidłowej tkanki w nich zawartej. Po nakłuciu do 3,5 mm RF wysyła energię o bardzo dużej mocy głęboko w skórę i stymuluje powstawanie nowego kolagenu dokładnie tam gdzie, jest on potrzebny, czyli w rozstępie.

Daje to bardzo silny bodziec termiczny i mechaniczny stymulujący fibroblasty.

Włókna skręcają się i zagęszczają, powstają między nimi nowe wiązania. W ten sposób rozstępy na nowo zaczynając się zapełniać i w rezultacie zanikać. Do tej pory najbardziej popularnymi metodami leczenia rozstępów zapalnych były peelingi, mikrodermabrazja, mezoterapia i laser frakcyjny. Jednak żadna z nich nie daje tak spektakularnych efektów jak mikroigłowy system RF frakcyjnych jest jak dotąd najskuteczniejszą metodą w leczeniu.

Bezoperacyjny lifting twarzy

To nowy zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący frakcyjne fale radiowe. Podczas bezoperacyjnego liftingu przy użyciu Scarlet RF fale wprowadzane są w skórę właściwą i w tkankę podskórną generując w niej ciepło i zmieniając strukturę kolagenu. Ten rodzaj bezoperacyjnego liftingu to innowacja w Polsce ze względu na użycie końcówki zaopatrzonej w 25 mikroigieł. Dzięki ich budowie, zabieg jest znacznie skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Na końcu każdej z mikroigieł generowany jest impuls, przez co urządzenie oddziałuje na skórę od wewnątrz i tym samym zapobiega powstawaniu blizn i oparzeń powstających przy użyciu tradycyjnej głowicy. Natychmiastowym efektem głębokiego podgrzewania skóry właściwej jest rozszczepienie wiązań łączących włókna kolagenu. Proces ten skutkuje pobudzeniem fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. Dochodzi wówczas do nasilonej syntezy nowych włókien kolagenu. Proces ten jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także jej ogólnego wyglądu i jakości.

Głębokie podgrzewanie skóry właściwej i tkanki podskórnej z wykorzystaniem Scarlet RF i  głowicy dwubiegunowej zaopatrzonej w 25 mikroigieł powoduje lokalny wzrost metabolizmu i zwiększenie krążenia krwi. Trójglicerydy i wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione z komórek tłuszczowych (adypocytów) do strumienia krwi. Powoduje to obkurczenie komórek tłuszczowych i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym terapii. Toksyny i produkty przemiany materii zostają wchłonięte przez limfę i wydalone w moczem. Proces powoduje zmniejszenie objętości i poprawę funkcjonowania tkanki tłuszczowej, a także wzrost sprężystości skóry.

zabieg
Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania:

 • Aktywna opryszczka, 
 • Choroby serca

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? dr Ewa Rybicka
Ile czasu trwa zabieg? Od 45 min do godziny
Znieczulenie 60 min przed zabiegiem
Ilość zabiegów: W zależności od problemu
Po zabiegu: Występuje rumień utrzymujący się ok 3h po zabiegu.

Cennik

Scarlet RF
Nadpotliwość – pachy 1 500 zł (potrzeba 2/3 zabiegów)
Blizny potrądzikowe – policzki 1 400 zł (potrzeba 3/4 zabiegów)
Blizny potrądzikowe – policzki + czoło 1 600 zł (potrzeba 3/4 zabiegów)
Cała twarz 1 900 zł
Pakiet 3 zabiegów na okolice twarzy 5 150 zł
Twarz + szyja 2 400 zł
Twarz + szyja + dekolt 3 000 zł
Szyja 1 500 zł
Szyja + dekolt 2 500 zł
Okolica oczu (bezoperacyjny lifting powiek) 1 300 zł
Pakiet 3 zabiegów na okolice oka 3 300 zł
Dłonie 1 300 zł
Brzuch / ramiona / wewnętrzna strona ud 2 200 zł
Rozstępy od 1 000 zł – za obszar wielkości dłoni
(cena ustalana po konsultacji
w zależności od wielkości obszaru)

System ratalny

Sprawdź także

Hifu - ultraskin II lifting twarzy

Hifu Ultraskin II jest najnowszej generacji urządzeniem wykorzystującym skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych. Zabieg HIFU wykonujemy w naszej klinice w Warszawie na ulicy Jana Kazimierza 32B. Lifting wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu, Likwidacja „drugiego podbródka”, Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej, Modelowanie ciała

Nadpotliwość - toksyna botulinowa, botox

Nadpotliwość to stan kliniczny, w którym stwierdzamy nadmierną produkcję potu niepotrzebną do termoregulacji Ograniczenie nadmiernej potliwości w okolicy:  Dłoni, Stóp, Pach, Czoła

Wypełnienie tkanek - redukcja zmarszczek

Wypełnienie zmarszczek to sposób na modelowanie twarzy, stymulację skóry oraz poprawę jej nawilżenia. Natychmiastowe  Naturalne, Redukcja zmarszczek, Zwiększenie objętości w leczonej okolicy, Poprawa gęstości skóry, Utrzymują się średnio od 8 do 12 miesięcy