Skleroterapia - Zamykanie naczynek

to metoda leczenia niewydolności żylnej poprzez podawanie leków w drodze iniekcji do niewydolnych, rozszerzonych naczyń. Pod wpływem leku dochodzi do uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego, co powoduje zwłóknienie i wyłączenie go z układu żylnego. Na skutek zwłóknienia pajączek naczyniowy lub żylak staje się niewidoczny.

Efekty:

  • Zamknięcie pajączków
  • Usunięcie wenektazjii - trwale rozszerzone (do 1 mm) śródskórne naczynia żylne

Wskazania:

  • Wenektazja - trwale rozszerzone (do 1 mm) śródskórne naczynia żylne,
  • Pajączki

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja na którą prosimy o przyniesienie aktualnego wyniku badania USG żył kończyn dolnych. Kilka dni przed zabiegiem warto przyjmować Rutinoscorbin w celu wzmocnienia ścian żył i uniknięciu ich ewentualnego pęknięcia (szczególnie w przypadku drobnych pajączków)

Po zabiegu:

Należy intensywnie spacerować ok. 30 min, chroni to przed dostaniem się leku do układu głównego. Po zabiegu konieczne jest noszenie pończoch uciskowych. Rajstopy uciskowe możecie Państwo zakupić na miejscu w Klinice.

Po zabiegu skleroterapii mogą pojawić się przebarwienia w miejscu zamykanych naczynek. Zwykle są to zmiany, które samoistnie ustępują. Czasami trzeba zastosować peelingi chemiczne lub zabiegi laserowe w celu ich usunięcia.

Przebieg zabiegu

Zwykle potrzeba kilku (2-5) sesji zabiegowych, aby osiągnąć pożądany efekt leczniczy. Podczas zabiegu skleroterapii wykonuje się od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą. Środki farmakologiczne stosowane podczas skleroterapii są podawane w postaci piany. W Klinice Estetica Nova stosuję się skleroterapię w leczeniu drobnych naczyń układu żylnego tzw. pajączkach oraz wenektazjach.

O zabiegu

Skleroterapia jest jedną z najbezpieczniejszych form leczenia, dzięki temu można ją zastosować u większości pacjentów cierpiących na żylaki. Przewagą skleroterapii nad metodami operacyjnymi jest możliwość przeprowadzenia jej w warunkach ambulatoryjnych bez konieczności znieczulenia, przebiega ona w krótszym czasie i nie uszkadza tkanek, co w znacznym stopniu pozwala uniknąć stresu związanego z operacją.

Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania:

  • Ciąża,
  • Okres karmienia piersią,
  • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna),
  • Zaburzenia krzepliwości krwi

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? Dr Ewa Rybicka
Ile czasu trwa zabieg? Od 45 min do godziny
Znieczulenie Nie jest wymagane
Ilość zabiegów: Zalecana seria to 2-5 zabiegów
Po zabiegu: Należy intensywnie spacerować ok. 30 min, chroni to przed dostaniem się leku do układu głównego. Po zabiegu konieczne jest noszenie pończoch uciskowych.

Cennik

Skleroterapia
Cena ustalana po konsultacji

System ratalny