Cienie pod oczami

Okolica oka – powszechny problem
Skóra w okolicy oka jest bardzo delikatna i wymagająca. To właśnie oczy, w pierwszej kolejności, zdradzają naszą ogólną kondycję i wiek. Na początku cienie pojawiają się w kącikach oczu, z czasem efekt widoczny jest na całym konturze oka. W rezultacie nasze oczy są smutne i zmęczone, a twarz wygląda o kilka lat starzej.

Czym to jest spowodowane?
Przyczyn powstawania cieni pod oczami jest wiele: zmęczenie, słaba mikrocyrkulacja krwi, niezdrowy styl życia. Często cienie są dziedziczne.

Na podstawie szczegółowego badania, można wskazać najbardziej odpowiednie leczenie okolicy oka. Rodzaj zabiegu powinien być indywidualnie dobrany i dopasowany do kondycji skóry z uwzględnieniem przyczyny powstawania cieni.

Od ok 1,5 roku w Polsce dostępny jest preparat PureSense Redensity [II] Okolica Oka. Jest to żel do iniekcji oparty na kwasie hialuronowym, specjalnie zaprojektowany do delikatnej okolicy oka. Kwas hialuronowy naturalnie obecny w skórze nawilża, zwiększa elastyczność i sprężystość skóry. Jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn z podkrążonymi oczami. Produkt nie powinien być stosowany u osób z przebarwieniami pigmentacyjnymi (tutaj peelingi) oraz z dużymi workami pod oczami – te wymagają ingerencji chirurgicznej.