Korekta kształtu nosa

Rhinoplastyka niechirurgiczna (niechirurgiczna korekta kształtu nosa)

U wielu pacjentów można uzyskać zadowalająca poprawę kształtu nosa poprzez podanie wypełniacza takiego jak preparat Radiesse lub kwas hialuronowy. Pozwala to na natychmiastową korekcję garbu, nierówności grzbietu lub podniesienie czubka nosa.

Użycie wypełniaczy nie zawsze może zastąpić leczenie operacyjne ale pozwala na znaczną poprawę kształtu nosa, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa. Niezmiernie ważne jest także to, że korekta kształtu nosa dokona się bez bólu i bez okresu rekonwalescencji.

W jaki sposób odbywa się korekta kształtu nosa bez skalpela? Kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia (Radiessse) są wstrzykiwane w miejsce wymagające wypełnienia lub korekty. Zabieg trwa około 15-30 minut. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym kremem emla. Wypełnienie kwasem hialuronowym można również połączyć z wstrzyknięciem toksyny botulinowej typu A(Botox, Azzalure, Bocouture), dzięki czemu możemy dodatkowo skorygować opadającą końcówkę nosa.

Korekcja kształtu nosa – Efekty zabiegu są natychmiastowe i spektakularne.

Zarówno kwas hialuronowy, jak i hydroksyapatyt wapnia to substancje, które naturalnie występują w naszym organizmie i dlatego też są w pełni bezpieczne oraz nie powodują alergii. Obie substancje aplikowane są w formie żelu, który natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – gdy jest stopniowo wchłaniany – to nadal zachowuje się efekt wypełnienia. Natomiast hydroksyapatyt wapnia umieszczany jest w matrycy żelowej, która wchłania się stopniowo przez okres kilku miesięcy. Pozostają jednak kuleczki hydroksyapatytu, które oplatane są przez nowo powstające włókna kolagenu a same w okresie do 12 miesięcy ulegają wchłonięciu. To wszystko sprawia, że efekty korekcji kształtu nosa przy zastosowaniu Radiesse utrzymują się do 35 miesięcy.