Osocze bogatopłytkowe Prolo 30

Osocze pozyskiwane z użyciem zestawów Prolo 30 zawiera tak skoncentrowane płytki krwi, że efekty jednorazowego zabiegu możemy porównać z efektami 2-3 zabiegów z wykorzystaniem zwykłych zestawów do PRP.

Efekty:

 • Poprawa kolorytu skóry,
 • Poprawa gęstości skóry,
 • Redukcja blizn potrądzikowych (najlepiej w terapiach łączonych),
 • Poprawa kondycji włosów,
 • Przyspieszenie gojenia się ran

Wskazania:

 •  Skóra z objawami fotostarzenia (przebarwienia, wiotkość),
 •   Blizny potrądzikowe,
 •   Leczenie łysienia,
 •   Trudno gojące się rany

Przed zabiegiem

Przeprowadzana jest konsultacja z dr Ewą Rybicką, której zadaniem jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu, określenie najlepszej metody zabiegowej i wykluczenie przeciwskazań.

Po zabiegu:

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest krotki, ale należy liczyć się z tym, że mogą wystąpić małe zasinienia (zdarza się to stosunkowo rzadko) oraz u niektórych pacjentów niewielki obrzęk. Pamiętaj aby po zabiegu używać kremów z wysokim filtrem SPF(30-50)

Przebieg zabiegu

Po przeprowadzeniu konsultacji lekarz pobierze Twoją krew, która następnie trafia do specjalnej wirówki. W wyniku odwirowania krwi w kapsule Prolo 30 uzyskujemy preparat zawierający wysoko stężone płytki krwi oraz czynniki wzrostu. W kolejnym etapie z wykorzystaniem powstałego preparatu lekarz przeprowadzi zabieg mezoterapii. Po zabiegu nałożona zostanie maska pozabiegowa która wycisza reakcję skóry na podanie preparatu.

O zabiegu

Osocze bogatopłytkowe, PRP, jest preparatem pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta, po której odpowiednim odwirowaniu uzyskujemy materiał zawierający skoncentrowane płytki krwi. Po podaniu do tkanek uwalniane są czynniki wzrostu, które wspomagają procesy ich regeneracji. Między innymi aktywują komórki macierzyste, stymulują wzrost fibroblastów do tworzenia kolagenu oraz stymulują angiogenezę, czyli tworzenie nowych naczyń włosowatych.

Czym wyróżnia się zabieg kapsułą PROLO 30 w stosunku do innych zabiegów z użyciem osocza?

Na to pytanie odpowiada hematolog Iwona Hus, która prowadziła badania porównawcze kapsuły PROLO 30 z innymi obecnie dostępnymi systemami.

 

"Warunkiem skutecznego zabiegu z użyciem osocza jest uzyskanie w procesie wirowania krwi dużej liczby płytek krwi, co stanowi gwarancję dużego stężenia czynników wzrostu odpowiedzialnych za stymulację wytwarzania kolagenu i procesy odbudowy w skórze. Większą liczbę płytek krwi można uzyskać przygotowując preparat z większej objętości krwi. W dotychczas stosowanych zestawach objętość probówek wynosi jedynie 8-10 ml, natomiast zastosowanie kapsuły PROLO 30 pozwala na przygotowanie osocza z aż 30 ml krwi. Dzięki tak dużej objętości krwi uzyskuje się prawdziwe osocze bogatopłytkowe. Ponadto, kapsuła koncertująca PROLO 30 ma specjalną konstrukcję, która pozwala na podział osocza na frakcję bogato- i ubogopłytkową, czego nie można uzyskać w dotychczas stosowanych zwykłych probówkach. Dodatkową zaletą jest duża średnica kapsuły sprawiająca, że proces wirowania jest delikatniejszy, dzięki czemu płytki ulegają mniejszemu uszkodzeniu mechanicznemu. W celu potwierdzenia działania i skuteczności kapsuły PROLO 30 przeprowadzono badanie oceny mikroskopowej próbek osocza w porównaniu do krwi obwodowej. W osoczu PROLO 30 widoczne są płytki krwi o bardzo dobrej jakości i bardzo dużej liczbie. Przeprowadzona ocena mikroskopowa pozwala na potwierdzenie skuteczności działania kapsuły. Kapsuła PROLO 30 jest długo oczekiwaną innowacją na polskim rynku medycyny estetycznej. Duża liczba płytek krwi w koncentracie gwarantuje duże stężenie czynników wzrostu, co zapewnia lepszy efekt zabiegu."

zabieg zabieg1716128429
Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania:

 • Ciąża ,
 • Okres karmienia piersią,
 • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna),
 • Opryszczka,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi,

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? Dr Ewa Rybicka
Ile czasu trwa zabieg? Od 30 do godziny
Znieczulenie Krem znieczulający 30 min przed zabiegiem
Ilość zabiegów: Zalecana seria to 3 zabiegi
Po zabiegu: Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią. Przez dwa, trzy dni unikaj wysiłku fizycznego, basenu sauny

Cennik

Osocze Bogatopłytkowe
Mezoterapia twarzy 1800 zł
Mezoterapia twarzy i szyi 2100 zł
Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu 2300 zł
Leczenie łysienia 1500 zł
Maska pozabiegowa z biocelulozy nasączona osoczem bogatopłytkowym 150 zł

System ratalny

Sprawdź także

CGF - Regeneracja skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i twoimi komórkami macierzystymi

Zabiegi z lini CGF są zabiegami profilaktycznymi, regenerującymi i stymulującymi skórę dzięki optymalnej ilości preparatu i maksymalnej koncentracji czynników wzrostu oraz komórek macierzystych pozyskanych z twojej krwi. Widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry, Redukcja drobnych zmarszczek, Zwiększenie elastyczności i jędrności skóry, Regeneracja skóry, Poprawa kolorytu i struktury skóry, Zmniejszenie wypadania włosów

Mezoterapia

Mezoterapia poprawia kondycje skóry i jej ogólny wygląd. Zabieg polega na wprowadzeniu śródskórnie lub podskórnie konkretnego preparatu lub koktajlu. Ujędrnianie skóry, Redukcja przebarwień skóry, Nawilżenie skóry, Zwiększenie grubości naskórka Wygładzenie zmarszczek, blizn oraz rozstępów, Powstrzymanie wypadania włosów,

Osocze bogatopłytkowe - wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe, jest to program biostymulacji komórek skóry. Rewitalizacja skóry, Poprawa kondycji włosów (leczenie łysienia), Wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, Poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, Remodeling włókien kolagenowych, Poprawa ukrwienia skóry, Przyspieszenie...