Osocze bogatopłytkowe - leczenie łysienia

Osocze bogatopłytkowe, jest to program biostymulacji komórek skóry głowy i mieszków włosowych.

Efekty:

  • Poprawa kondycji włosów (leczenie łysienia),
  • Ograniczenie wypadania włosów,
  • Poprawa ukrwienia skóry

Wskazania:

  • Profilaktyka wypadania włosów,
  • Łysienie

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza konsultację z dr Ewą Rybicką, podczas której określa przyczynę wypadania włosów oraz typ łysienia, wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz dobierze najlepszą metodę leczenia twojego problemu. 

Po zabiegu:

Po wykonaniu zabiegu nie myj włosów - poczekaj z tym do następnego dnia. Unikaj także intensywnego wysiłku fizycznego, basenu oraz sauny przez co najmniej 3 dni po zabiegu.

Przebieg zabiegu

Po przeprowadzeniu konsultacji  i kwalifikacji do zabiegu przeprowadzany jest zabieg. Polega on na pobraniu krwi pacjenta, która następnie w specjalnych probówkach trafia do wirówki gdzie poprzez odwirowanie powstaje preparat bogaty w czynniki wzrostu i mezenchymalne komórki macierzyste. Powstałe w ten sposób osocze bogatopłytkowe podawane jest w formie mezoterapii, ma to na celu stymulację komórek macierzystych włosa oraz pobudzenie podziałów komórkowych w cebulkach włosów. Rewitalizacja skóry głowy i mieszków włosowych możliwa jest dzięki tzw. autologicznej odnowie komórek, czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych. Wstrzykując osocze bogatopłytkowe – PRP w skórę, przyspieszamy proces gojenia i odbudowy tkanki.

O zabiegu

Wstrzykując osocze bogatopłytkowe – PRP w skórę, przyspieszamy proces gojenia i odbudowy tkanki. Reakcją na proces starzenia jest szereg działań regenerujących. Kaskada gojenia obserwowana w przypadku każdego uszkodzenia skóry wykazuje, że określone składniki osocza krwi, takie jak trombocyty i leukocyty, odgrywają istotną rolę we wszystkich fazach regeneracji tkanki. Leukocyty i aktywowane płytki krwi zaczynają wydzielać białka sygnalizacyjne (hemokiny), które stymulują migrację makrofagów z tkanki łącznej. Makrofagi mają za zadanie „oczyścić teren”, co umożliwia rozpoczęcie procesu odbudowy tkanki. Aktywowane trombocyty uwalniają trombinę, która przekształca fibrynogen, obecny w osoczu w postaci dwóch łańcuchów, w fibrynę. Indukują przez to migrację i proliferację mezenchymalnych komórek macierzystych. W następstwie tego procesu komórki te zaczynają przybierać cechy komórek funkcjonalnych. Leukocyty produkują również czynnik wzrostu (VEGF), który indukuje proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza). Cząsteczki adhezyjne, polipeptydy, witaminy jak również oligoelementy obecne w osoczu, odgrywają niebagatelną rolę w procesie migracji i różnicowania mezenchymalnych komórek macierzystych. Cząsteczki te są niezbędne do wspomagania procesów metabolicznych w tych komórkach.

zabieg zabieg1716128940
Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania:

  • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna),
  • Opryszczka,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi,

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? Lekarz
Ile czasu trwa zabieg? ok 30 min
Znieczulenie Nie jest konieczne
Ilość zabiegów: Zalecana seria to 6 zabiegów
Po zabiegu: Po wykonaniu zabiegu nie myj włosów - poczekaj z tym do następnego dnia. Unikaj także intensywnego wysiłku fizycznego, basenu oraz sauny przez co najmniej 3 dni po zabiegu.

Cennik

Osocze Bogatopłytkowe
Leczenie łysienia – 1 zabieg   650 zł
Leczenie łysienia – pakiet 6 zabiegów 3 000 zł

Sprawdź także

Regenera Activa -sposób na łysienie androgenowe

REGENERA ACTIVA to systemem do autologicznego przeszczepu komórek macierzystych wykorzystywany w leczeniu łysienia androgenowego. Regeneracja uszkodzonych mieszków włosowych, Zahamowanie wypadania włosów, Pobudzenie wzrostu włosów 

Scarlet RF - skuteczny sposób na blizny potrądzikowe i nadpotliwość

Radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF to połączenie dwóch zabiegów mikronakłuwania oraz radiofrekwencji RF. To także sposób na skuteczną redukcję blizn potrądzikowych Redukcja blizn potrądzikowych, Poprawa kondycji skóry, Redukcja nadpotliwości, Poprawa odcienia skóry i zanik przebarwień, Zmniejszenie porów twarzy, Zanik drobnych zmarszczek, Poprawa napięcia skóry twarzy