Regenera Activa - leczenie łysienia androgenowego

REGENERA ACTIVA to specjalnie zaprojektowany systemem polegający na autologicznym przeszczepie komórek macierzystych stosowany w leczeniu łysienia androgenowego.

Efekty:

  • Regeneracja uszkodzonych przez androgeny mieszków włosowych,
  • Zahamowanie wypadania włosów,
  • Pobudzenie wzrostu włosów 

Wskazania:

  • Łysienie androgenowe, 
  • Przed przeszczepem i po przeszczepie włosów

Przed zabiegiem

Jeżeli masz stwierdzone łysienie androgenowe nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań. W przypadku niezdiagnozowanego typu łysienia, tak jak przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza konsultację, podczas której określi rodzaj i zaawansowanie łysienia poprzez badanie mikroskopowe skóry głowy. Jeżeli posiadasz aktualne badania krwi takie jak: Morfologia krwi, TSH, f. T3, Fe + TIBC, DHEA bardzo prosimy o zabranie ich ze sobą na konsultację.

Po zabiegu:

W dniu wykonania zabiegu nie myj głowy. Przez około tydzień unikaj intensywnego wysiłku fizycznego, nie chodź na basen i nie korzystaj z sauny.

Przebieg zabiegu

Zabieg dzielimy na trzy etapy: 

  • W pierwszym etapie pobierany jest niewielki wycinek skóry (od trzech do czterech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów (za uchem). Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to zupełnie bezbolesne ponieważ zostaniesz znieczulona/ny za  pomocą lidokainy.

 

  • W drugim etapie za pomocą specjalnego urządzenia, służącego do kalibracji i separacji komórek, z pobranej od Ciebie tkanki zostaną wyizolowane komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.

 

  • W etapie trzecim, przygotowana zawiesina podana zostanie w skórę twojej głowy na zasadzie mezoterapii w celu pobudzenia twoich mieszków włosowych.

Ten niezwykle prosty i szybki trzyetapowy zabieg pozwala na zapoczątkowanie procesów regeneracyjnych w owłosionej skórze głowy i pozwoli Ci cieszyć się efektami terapii.

O zabiegu

REGENERA ACTIVA®  to działanie w przypadku łysienia adrogenowego. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest prawidłowe postawienie diagnozy. W tym celu zapraszamy na konsultacje podczas której przeprowadzone zostanie badanie trichoskopowe (dermatoskopowe) skóry głowy.

Komórki macierzyste wyizolowane przy pomocy systemu REGENERA ACTIVA® wpływają na regenerację uszkodzonych na skutek łysienia androgenowego mieszków włosowych.

Technika ta poparta  badaniami klinicznymi, wykazuje wysoką koncentrację komórek macierzystych i progenitorowych uzyskiwanych z pobranych biopsji skóry pacjenta. 

Regenera Activa to skuteczna metoda pozwalająca spowolnić proces wypadania włosów. Zabieg trwający 40 minut wykonuje się tylko raz, w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Można go powtórzyć  po 2-3 latach, aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.

zabieg
Zadzwoń do nas
i umów się na konsultację

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Efekty zabiegu:

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na lidokainę zawartą w preparacie do miejscowego znieczulenia skóry, 
  • Zaburzenia krzepliwości lub przyjmowanie leków rozrzedzających krew 

Podsumowanie

Kto wykonuje zabieg? Dr Ewa Rybicka
Ile czasu trwa zabieg? Od 45 min do godziny
Znieczulenie Tak, miejscowe
Ilość zabiegów: Wystarczy jeden zabieg
Po zabiegu: Przez ok tydzień unikaj wysiłku fizycznego, basenu i sauny

Cennik

Regenera Activa - leczenie łysienia androgenowego 6 000 zł

System ratalny

Sprawdź także

CGF - Regeneracja skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i twoimi komórkami macierzystymi

Zabiegi z lini CGF są zabiegami profilaktycznymi, regenerującymi i stymulującymi skórę dzięki optymalnej ilości preparatu i maksymalnej koncentracji czynników wzrostu oraz komórek macierzystych pozyskanych z twojej krwi. Widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry, Redukcja drobnych zmarszczek, Zwiększenie elastyczności i jędrności skóry, Regeneracja skóry, Poprawa kolorytu i struktury skóry, Zmniejszenie wypadania włosów

DR.CYJ Hair Filler - lecznie łysienia

Dr CYJ Hair Filler jest pierwszą na świecie peptydowa terapią stosowaną w walce z wypadaniem oraz przerzedzeniem włosów. Zabieg dedykowany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W 2017 roku został doceniony i tym samym  otrzymał nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej 2017. Zmniejszenie wypadania włosów, Przyspieszenie wzrostu włosów, Zagęszczenie i pogrubienie włosów, Poprawienie ukrwienia skóry głowy, Rewitalizacja mieszków włosowych, Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

Osocze bogatopłytkowe Prolo 30

Osocze pozyskiwane z użyciem zestawów Prolo 30 zawiera tak skoncentrowane płytki krwi, że efekty jednorazowego zabiegu możemy porównać z efektami 2-3 zabiegów z wykorzystaniem zwykłych zestawów do PRP. Poprawa kolorytu skóry, Poprawa gęstości skóry, Redukcja blizn potrądzikowych (najlepiej w terapiach łączonych), Poprawa kondycji włosów, Przyspieszenie gojenia się ran